| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J154V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 150K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J154V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J154V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 150k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J154V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J154V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J154V is new and unused, you can buy ERJ-P08J154V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J154V.
| 865230640001 | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230640001.pdf | |
| UTT1E331MPD | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1E331MPD.pdf | |
| EEE-1VA221UAP | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA221UAP.pdf | |
| LGN2D102MELZ50 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D102MELZ50.pdf | |
| 50MS51.5MEFC4X5 | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS51.5MEFC4X5.pdf | |
| UHD0J331MED1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHD0J331MED1TD.pdf | |
| 100ZL68MEFC10X16 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 100ZL68MEFC10X16.pdf | |
| 228LBB050M2BC | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150.71 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 228LBB050M2BC.pdf | |
| ELXZ500ELL182MM30S | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ500ELL182MM30S.pdf | |
| MAL215030152E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL215030152E3.pdf | |
| EET-HC2C102HA | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C102HA.pdf | |
| EET-HC2E471HA | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E471HA.pdf | |
| 50MS50.22MEFC4X5 | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS50.22MEFC4X5.pdf | |
| GRM32DR61E106KA12L | 10µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32DR61E106KA12L.pdf | |
| C3225X7R1E685K250AB | 6.8µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R1E685K250AB.pdf |