| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J334V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J334V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J334V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J334V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J334V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J334V is new and unused, you can buy ERJ-P08J334V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J334V.
| TVX2E2R2MAD | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2E2R2MAD.pdf | |
| LGG2C821MELZ35 | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2C821MELZ35.pdf | |
| 250VXH390MEFCSN25X30 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 250VXH390MEFCSN25X30.pdf | |
| UPB1A331MPD1TD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A331MPD1TD.pdf | |
| EMZA160ADA331MHA0G | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMZA160ADA331MHA0G.pdf | |
| EEU-EB2C151 | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB2C151.pdf | |
| 6.3MH722MEFCTZ4X7 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3MH722MEFCTZ4X7.pdf | |
| UPS2A4R7MDD | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2A4R7MDD.pdf | |
| MALREKB00AA210LM0K | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.61 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA210LM0K.pdf | |
| ELXV350ETD221MH20D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV350ETD221MH20D.pdf | |
| 10YXF3300MEFC12.5X25 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXF3300MEFC12.5X25.pdf | |
| MAL202128109E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 13 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202128109E3.pdf | |
| UUJ2E470MRQ6MS | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2E470MRQ6MS.pdf | |
| ELXM451VSN181MR35S | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM451VSN181MR35S.pdf | |
| TVA1906 | 20µF 500V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1906.pdf |