| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J432V is new and unused, you can buy ERJ-P08J432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J432V.
| EEU-FR1E471L | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E471L.pdf | |
| EKMQ351VSN181MP30S | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ351VSN181MP30S.pdf | |
| LQR2W682MSEH | 6800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2W682MSEH.pdf | |
| 860160475022 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160475022.pdf | |
| UKL1H150MEDANA | 15µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H150MEDANA.pdf | |
| 200LLE4R7KEFCCT8X11.5 | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | 200LLE4R7KEFCCT8X11.5.pdf | |
| EMLA100ADA331MHA0G | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EMLA100ADA331MHA0G.pdf | |
| 25ZLH1800MEFCG412.5X25 | 1800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLH1800MEFCG412.5X25.pdf | |
| 827KXM063M | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 202.2 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 827KXM063M.pdf | |
| MAL212835228E3 | 2.2µF 16V Aluminum Capacitors Radial 91 Ohm @ 100Hz | MAL212835228E3.pdf | |
| 30D157M050DD2A | 150µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D157M050DD2A.pdf | |
| EKMT421VSN121MP30S | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT421VSN121MP30S.pdf | |
| LKG1V103MESCBK | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1V103MESCBK.pdf | |
| MLS193M5R0EK0C | 19000µF 5V Aluminum Capacitors FlatPack 76 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS193M5R0EK0C.pdf | |
| EET-HC2D102JA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2D102JA.pdf |