| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J434V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 42927 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J434V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J434V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J434V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J434V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J434V is new and unused, you can buy ERJ-P08J434V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J434V.
| EMVE350ADA331MJA0G | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EMVE350ADA331MJA0G.pdf | |
| EEU-FC2A151 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A151.pdf | |
| EMVA250ADA220ME55G | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA250ADA220ME55G.pdf | |
| LNC2V682MSEG | 6800µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2V682MSEG.pdf | |
| 16TLV2200M16X16.5 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 16TLV2200M16X16.5.pdf | |
| UVR2E471MRD | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E471MRD.pdf | |
| 100YXM4.7MEFCT15X11 | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXM4.7MEFCT15X11.pdf | |
| URS1H4R7MDD1TA | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H4R7MDD1TA.pdf | |
| URS2A3R3MDD | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS2A3R3MDD.pdf | |
| 10YXG820MEFC8X11.5 | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXG820MEFC8X11.5.pdf | |
| MALREKB00BA268FM0K | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.73 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA268FM0K.pdf | |
| UHV1A221MED1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1A221MED1TA.pdf | |
| UEP1E101MPD1TD | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1E101MPD1TD.pdf | |
| MAL214834152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214834152E3.pdf | |
| B43867A1686M | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 140°C | B43867A1686M.pdf |