| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J624V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J624V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J624V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J624V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J624V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J624V is new and unused, you can buy ERJ-P08J624V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J624V.
| UWD1C470MCL1GS | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD1C470MCL1GS.pdf | |
| UVR0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J101MDD.pdf | |
| 8AX430M6.3X11 | 430µF 8V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 8AX430M6.3X11.pdf | |
| UVK1V103MRD | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1V103MRD.pdf | |
| PEH200YU433CMB2 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | PEH200YU433CMB2.pdf | |
| UPJ2F470MHD | 47µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2F470MHD.pdf | |
| 25ML56MEFCTZ6.3X7 | 56µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ML56MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| 35YXF47MEFCTA6.3X11 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35YXF47MEFCTA6.3X11.pdf | |
| B43601A9127M67 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9127M67.pdf | |
| 380LX273M016K032 | 27000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 31 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX273M016K032.pdf | |
| MAL216353471E3 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 256 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216353471E3.pdf | |
| B43770A5567M | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 110 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43770A5567M.pdf | |
| EET-ED2D331BA | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 452 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2D331BA.pdf | |
| C0805C224K3RACTU | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C224K3RACTU.pdf | |
| TMK105BJ224KVHF | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | TMK105BJ224KVHF.pdf |