| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68 OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J680V is new and unused, you can buy ERJ-P08J680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J680V.
| UPW2A330MPD | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2A330MPD.pdf | |
| UZE1E3R3MCL1GB | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZE1E3R3MCL1GB.pdf | |
| 25TGV330M10X10.5 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | 25TGV330M10X10.5.pdf | |
| USR0G470MDD | 47µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR0G470MDD.pdf | |
| 16YXM47MEFCT15X11 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16YXM47MEFCT15X11.pdf | |
| UVP1C330MDD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1C330MDD.pdf | |
| 200PX22MCC10X16 | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200PX22MCC10X16.pdf | |
| 50YXH330MEFC10X23 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 50YXH330MEFC10X23.pdf | |
| MAL213651221E3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213651221E3.pdf | |
| B41231B6568M | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B6568M.pdf | |
| 35MXC4700MEFCSN22X30 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 35MXC4700MEFCSN22X30.pdf | |
| 200MXC330MEFCSN20X30 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC330MEFCSN20X30.pdf | |
| B43501F2337M62 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501F2337M62.pdf | |
| B43501D2337M80 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501D2337M80.pdf | |
| B43540A2827M80 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2827M80.pdf |