| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J684V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 680K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J684V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J684V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 680k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J684V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J684V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J684V is new and unused, you can buy ERJ-P08J684V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J684V.
| ELXY100ELL102MJ20S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY100ELL102MJ20S.pdf | |
| 227CKH050M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 753.63 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 227CKH050M.pdf | |
| 686LBA450M2CC | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 4.87607 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 686LBA450M2CC.pdf | |
| UPJ1J560MPD6TD | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1J560MPD6TD.pdf | |
| EMVE6R3ADA221MF80G | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE6R3ADA221MF80G.pdf | |
| UTT1V330MDD1TA | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1V330MDD1TA.pdf | |
| 50YXG330MEFC10X20 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXG330MEFC10X20.pdf | |
| 25SGV220M8X10.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 25SGV220M8X10.5.pdf | |
| UPJ2E220MHD | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2E220MHD.pdf | |
| 380LX152M160K452 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX152M160K452.pdf | |
| B43504G2158M80 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504G2158M80.pdf | |
| B43511C5827M | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 190 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C5827M.pdf | |
| EEU-EB1H470B | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1H470B.pdf | |
| GRM033R71C561KA01D | 560pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71C561KA01D.pdf | |
| CL05B823KO5NNNC | 0.082µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B823KO5NNNC.pdf |