| Manufacturer Part Number: | ERJ-P08J823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 5% 2/3W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P08J823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P08J823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products LED Lighting Components | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-P Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.667W, 2/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P08J823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P08J823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P08J823V is new and unused, you can buy ERJ-P08J823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P08J823V.
| UVR2A470MPD1TD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2A470MPD1TD.pdf | |
| UPJ0J331MED1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J331MED1TD.pdf | |
| UWJ1A101MCL1GB | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWJ1A101MCL1GB.pdf | |
| ESMQ421VSN391MA30S | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ421VSN391MA30S.pdf | |
| 860080473006 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080473006.pdf | |
| 10ZL56MEFCT55X7 | 56µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10ZL56MEFCT55X7.pdf | |
| UEP1V4R7MDD1TA | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1V4R7MDD1TA.pdf | |
| 80ZLH120MEFCT810X16 | 120µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH120MEFCT810X16.pdf | |
| MAL214068479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 125°C | MAL214068479E3.pdf | |
| B43888A1476M | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.1 Ohm @ 120Hz | B43888A1476M.pdf | |
| B43501C5107M80 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5107M80.pdf | |
| TVA1348 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1348.pdf | |
| ESMM401VSN331MR35W | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.055 Ohm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM401VSN331MR35W.pdf | |
| B43305C9337M67 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9337M67.pdf | |
| MAL205859152E3 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 111 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205859152E3.pdf |