| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF82R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14514 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF82R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF82R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-P6W Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF82R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF82R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF82R0V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF82R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF82R0V.
| EMVA250ADA471MJA0G | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA250ADA471MJA0G.pdf | |
| 380LX472M080J052 | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX472M080J052.pdf | |
| MAL202117471E3 | 470µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 404 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202117471E3.pdf | |
| UVK1H0R1MDD1TD | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1H0R1MDD1TD.pdf | |
| 50ML4.7MEFCT54X7 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50ML4.7MEFCT54X7.pdf | |
| EMVA6R3ADA330MD55G | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA6R3ADA330MD55G.pdf | |
| EEU-FC1J330H | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J330H.pdf | |
| 25JZV47M6.3X6.1 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 25JZV47M6.3X6.1.pdf | |
| TVA1100.5 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1100.5.pdf | |
| B43510B6567M | 560µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 200 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510B6567M.pdf | |
| E92F351VNT332MCA5T | 3300µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 37 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F351VNT332MCA5T.pdf | |
| 36D363F030DC2A | 36000µF 30V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D363F030DC2A.pdf | |
| ERWF401LGB682MEF5M | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERWF401LGB682MEF5M.pdf | |
| C1608X5R1H154K080AB | 0.15µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X5R1H154K080AB.pdf | |
| CGA3E3C0G2E122J080AA | 1200pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3C0G2E122J080AA.pdf |