| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1004V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 12501 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1004V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1004V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1M | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1004V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1004V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1004V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1004V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1004V.
| AFK477M63P44T-F | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 82 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AFK477M63P44T-F.pdf | |
| MAL213836229E3 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 10 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213836229E3.pdf | |
| ELH477M450AT6AA | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 145 mOhm @ 20kHz 2000 Hrs @ 85°C | ELH477M450AT6AA.pdf | |
| UVZ2D330MHD | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2D330MHD.pdf | |
| LNC2H682MSEJ | 6800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2H682MSEJ.pdf | |
| USW1HR47MDD1TP | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1HR47MDD1TP.pdf | |
| EEU-FC2A5R6B | 5.6µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A5R6B.pdf | |
| UEP1A101MED1TD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1A101MED1TD.pdf | |
| MAL214836681E3 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214836681E3.pdf | |
| 250YXF100MEFC18X35.5 | 100µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 250YXF100MEFC18X35.5.pdf | |
| 180MXC390MEFCSN22X30 | 390µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180MXC390MEFCSN22X30.pdf | |
| B41505A7478M2 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 45 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7478M2.pdf | |
| LP271M200C3P3 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 920 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP271M200C3P3.pdf | |
| 678D338M016FR4D | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 74 mOhm @ 20Hz 4000 Hrs @ 105°C | 678D338M016FR4D.pdf | |
| B41550E7479Q | 47000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E7479Q.pdf |