| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F10R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13588 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 10 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F10R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F10R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 10 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F10R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F10R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F10R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F10R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F10R0V.
| 381LQ331M250H022 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M250H022.pdf | |
| 400AX8.2M10X9 | 8.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400AX8.2M10X9.pdf | |
| 861111485030 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111485030.pdf | |
| 63ZLH82MEFCTA8X11.5 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 63ZLH82MEFCTA8X11.5.pdf | |
| 25WXA1000MG412.5X16 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25WXA1000MG412.5X16.pdf | |
| ELZA350ELL331MJC5S | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | ELZA350ELL331MJC5S.pdf | |
| SN220M063ST | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.24 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN220M063ST.pdf | |
| LKX2W121MESZ35 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2W121MESZ35.pdf | |
| 450MXC150MEFCSN22X45 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXC150MEFCSN22X45.pdf | |
| 397LBB350M2ED | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 637.64 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 397LBB350M2ED.pdf | |
| B43504B9337M2 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9337M2.pdf | |
| MAL210159682E3 | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210159682E3.pdf | |
| EEE-TG1A152UQ | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1A152UQ.pdf | |
| AHA334M50B12T-F | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 603 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA334M50B12T-F.pdf | |
| B41041A5108M | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A5108M.pdf |