| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9026 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1100V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1100V.
| UPS1E220MDD1TD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E220MDD1TD.pdf | |
| EKMH500VSN332MQ30T | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VSN332MQ30T.pdf | |
| UPM1H221MHD6TD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H221MHD6TD.pdf | |
| UPS1H331MPD1TD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H331MPD1TD.pdf | |
| UPJ2G2R2MPD | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2G2R2MPD.pdf | |
| ELXV101ETD101MJ30S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV101ETD101MJ30S.pdf | |
| B41888C3827M | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C3827M.pdf | |
| B43508C2687M7 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2687M7.pdf | |
| E36D500LLN183MA67M | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22.8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LLN183MA67M.pdf | |
| MAL205851103E3 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL205851103E3.pdf | |
| 600D476G050DE5 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D476G050DE5.pdf | |
| 382LX472M250B082V | 4700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX472M250B082V.pdf | |
| UPW1V681MPH6 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1V681MPH6.pdf | |
| C1808W473KDRACTU | 0.047µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm) | C1808W473KDRACTU.pdf | |
| 1206J5000102KXT | 1000pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 1206J5000102KXT.pdf |