| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14354 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1103V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1103V.
| UPM1K120MED1TD | 12µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1K120MED1TD.pdf | |
| LGU1E153MELA | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1E153MELA.pdf | |
| EEV-FC0J470R | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-FC0J470R.pdf | |
| UVK2AR22MDD1TD | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2AR22MDD1TD.pdf | |
| ECO-S2GP221DA | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 754 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP221DA.pdf | |
| EEU-FR1J221LB | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1J221LB.pdf | |
| LNT1V224MSE | 220000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1V224MSE.pdf | |
| EMZF350ADA221MJA0G | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF350ADA221MJA0G.pdf | |
| 380LX103M050A022 | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX103M050A022.pdf | |
| 381LQ151M450H042 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.216 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ151M450H042.pdf | |
| EEU-FC1J180B | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J180B.pdf | |
| MAL213690566E3 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213690566E3.pdf | |
| 420TXW33MEFC10X40 | 33µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW33MEFC10X40.pdf | |
| EKMH201VNN471MQ30T | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH201VNN471MQ30T.pdf | |
| B43505G2477M82 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505G2477M82.pdf |