| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1130V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1130V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1130V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 113 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1130V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1130V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1130V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1130V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1130V.
| UVY0J333MRD | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J333MRD.pdf | |
| LGN2W391MELC40 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2W391MELC40.pdf | |
| UCM1E821MNL1GS | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1E821MNL1GS.pdf | |
| UKW2AR47MDD1TD | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW2AR47MDD1TD.pdf | |
| UPM1E272MHD | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E272MHD.pdf | |
| 380LX562M100A452 | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX562M100A452.pdf | |
| UPW1V270MDD1TA | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1V270MDD1TA.pdf | |
| MAL209758477E6 | 0.47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209758477E6.pdf | |
| UWT0G221MCR6GS | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT0G221MCR6GS.pdf | |
| EKZN250ELL222ML20S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN250ELL222ML20S.pdf | |
| 39DX128G063HP7 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 280 mOhm 500 Hrs @ 85°C | 39DX128G063HP7.pdf | |
| MAL215746471E3 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL215746471E3.pdf | |
| B43511A4827M80 | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A4827M80.pdf | |
| MAL210659103E3 | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 11 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210659103E3.pdf | |
| E36D630HLN184MEE3M | 180000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D630HLN184MEE3M.pdf |