| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1273V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 127K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1273V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1273V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 127k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1273V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1273V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1273V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1273V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1273V.
| ECA-2AHG471 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2AHG471.pdf | |
| UBT1J101MPD1TD | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | UBT1J101MPD1TD.pdf | |
| SLPX222M063A3P3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 181 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX222M063A3P3.pdf | |
| MAL215737271E3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 770 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215737271E3.pdf | |
| UST0J330MDD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST0J330MDD.pdf | |
| EMVE100ADA470MF55G | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE100ADA470MF55G.pdf | |
| ESMG100ELL470ME11D | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG100ELL470ME11D.pdf | |
| UKL1H0R1KDDANATA | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H0R1KDDANATA.pdf | |
| SH2R2M200ST | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.43 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH2R2M200ST.pdf | |
| 687AXZ016M | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 488 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 687AXZ016M.pdf | |
| URS1J331MHD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1J331MHD.pdf | |
| ELXY350ELL821MK25S | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXY350ELL821MK25S.pdf | |
| 687LBB160M2DC | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243.8 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 687LBB160M2DC.pdf | |
| EKMH101VSN182MQ45S | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 138 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN182MQ45S.pdf | |
| MALREKV05KS247P00K | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.64 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV05KS247P00K.pdf |