| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F1303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F1303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F1303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F1303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F1303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F1303V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F1303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F1303V.
| UVK1J101MPD1TA | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J101MPD1TA.pdf | |
| AFK686M35X16T-F | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 340 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK686M35X16T-F.pdf | |
| 50RX50220MEFCG412.5X20 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | 50RX50220MEFCG412.5X20.pdf | |
| 381LX332M025H012 | SNAPMOUNTS | 381LX332M025H012.pdf | |
| EKXJ251ELL181MK50S | 180µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ251ELL181MK50S.pdf | |
| EKMQ401VSD681MA45T | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ401VSD681MA45T.pdf | |
| B41044A7158M | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41044A7158M.pdf | |
| C1210C226K3RAC7800 | 22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C226K3RAC7800.pdf | |
| C1608JB1A155K080AC | 1.5µF 10V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608JB1A155K080AC.pdf | |
| 1206Y2K00102KXT | 1000pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 1206Y2K00102KXT.pdf | |
| CGJ5K3X7T2D154K130AA | 0.15µF 200V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGJ5K3X7T2D154K130AA.pdf | |
| JMK105BJ105KV-F | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | JMK105BJ105KV-F.pdf | |
| GRM1555C1H4R0BA01J | 4pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H4R0BA01J.pdf | |
| GCD216R72A222KA01D | 2200pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCD216R72A222KA01D.pdf | |
| C0603X333K3RACTU | 0.033µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603X333K3RACTU.pdf |