| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3302V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3302V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3302V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3302V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3302V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3302V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3302V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3302V.
| 380LX153M035J052 | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 36 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX153M035J052.pdf | |
| 6.3ZLG560MEFC8X11.5 | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLG560MEFC8X11.5.pdf | |
| LLS2G561MELB | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2G561MELB.pdf | |
| 6.3SKV470M8X10.5 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 6.3SKV470M8X10.5.pdf | |
| 10MH5100MEFC6.3X5 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH5100MEFC6.3X5.pdf | |
| 336CKE200MLU | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.536 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 336CKE200MLU.pdf | |
| B41858C8107M | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 577 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8107M.pdf | |
| UVY1V222MHD | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1V222MHD.pdf | |
| EKYA6R3ELL153MLP1S | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKYA6R3ELL153MLP1S.pdf | |
| UPM1V102MHD6 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1V102MHD6.pdf | |
| B41252A8568M | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A8568M.pdf | |
| E81D251VNN331MQ35W | CAP ALUM 330UF 250V RADIAL | E81D251VNN331MQ35W.pdf | |
| 100MXG3300MEFCSN25X50 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 100MXG3300MEFCSN25X50.pdf | |
| B43508F2158M60 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508F2158M60.pdf | |
| E91F351VND102MA80T | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 92 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F351VND102MA80T.pdf |