| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F3303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F3303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F3303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F3303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F3303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F3303V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F3303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F3303V.
| ESMR451VSN681MA45S | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR451VSN681MA45S.pdf | |
| UFG2A220MPM1TD | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2A220MPM1TD.pdf | |
| 860080774007 | 39µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080774007.pdf | |
| ECO-S2DA271CA | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 614 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA271CA.pdf | |
| B43821A2106M | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | B43821A2106M.pdf | |
| 200BXF47MT810X20 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200BXF47MT810X20.pdf | |
| AEB476M2CP44B-F | 47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB476M2CP44B-F.pdf | |
| TVA1502.1 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1502.1.pdf | |
| 380LQ333M025K452 | SNAPMOUNTS | 380LQ333M025K452.pdf | |
| B43508A2188M62 | 1800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2188M62.pdf | |
| 450HXC220MEFCSN25X50 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450HXC220MEFCSN25X50.pdf | |
| B43540A5477M62 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5477M62.pdf | |
| E36D451LPN192MCD0M | 1900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D451LPN192MCD0M.pdf | |
| 381LQ121M350H012 | 120µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.382 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ121M350H012.pdf | |
| C1005X5R1V105K050BC | 1µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R1V105K050BC.pdf |