| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4300V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4300V.
| EEE-HA1C220R | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1C220R.pdf | |
| UUL1E221MNL1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1E221MNL1GS.pdf | |
| 400BXC1.5MEFCTA8X11.5 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC1.5MEFCTA8X11.5.pdf | |
| UMF1E150MDD | 15µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1E150MDD.pdf | |
| UHD1C392MHD1TN | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1C392MHD1TN.pdf | |
| 381LX822M025J022 | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX822M025J022.pdf | |
| 200MXG680MEFCSN22X40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG680MEFCSN22X40.pdf | |
| B43564B5228M7 | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 65 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B5228M7.pdf | |
| LXZ63VB101M8X15LL | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXZ63VB101M8X15LL.pdf | |
| ECA-2AHGR47B | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-2AHGR47B.pdf | |
| TMK063B7102KP-F | 1000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | TMK063B7102KP-F.pdf | |
| CGA5L1X7R1V475M160AE | 4.7µF 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5L1X7R1V475M160AE.pdf | |
| C350C475K5R5TA | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) | C350C475K5R5TA.pdf | |
| CGJ2B2C0G1H090D050BA | 9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGJ2B2C0G1H090D050BA.pdf | |
| CGB2A1X6S0G474K033BC | 0.47µF 4V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGB2A1X6S0G474K033BC.pdf |