| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4301V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4301V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4301V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4301V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4301V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4301V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4301V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4301V.
| EEU-FC1A152 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A152.pdf | |
| ELXY160ELL122MJ30S | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY160ELL122MJ30S.pdf | |
| EEU-FR1A472S | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1A472S.pdf | |
| EKMG500EC32R2ME11D | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG500EC32R2ME11D.pdf | |
| 16JZV330M8X10.5 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 16JZV330M8X10.5.pdf | |
| B41888D3228M | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888D3228M.pdf | |
| MAL202190514E3 | 470µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 370 mOhm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202190514E3.pdf | |
| MALREKA00JG268O00K | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 3.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00JG268O00K.pdf | |
| 500D107M040DC2A | 100µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D107M040DC2A.pdf | |
| MAL214851332E3 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214851332E3.pdf | |
| 63ZL1500MEFCGC18X40 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL1500MEFCGC18X40.pdf | |
| B43508A2337M80 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2337M80.pdf | |
| B43501A2188M80 | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A2188M80.pdf | |
| B41851A6225M | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 90 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A6225M.pdf | |
| GRM155R71H221JA01D | 220pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71H221JA01D.pdf |