| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F4303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F4303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F4303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F4303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F4303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F4303V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F4303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F4303V.
| EEU-FC1E222 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E222.pdf | |
| ESMH350VSN223MR50T | 22000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VSN223MR50T.pdf | |
| EKZE500ELL121MH15D | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE500ELL121MH15D.pdf | |
| CGS103U075V4C | 10000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS103U075V4C.pdf | |
| USR1HR47MDD1TP | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1HR47MDD1TP.pdf | |
| UPJ1C101MED | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1C101MED.pdf | |
| UVY2W3R3MPD | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2W3R3MPD.pdf | |
| EKZE100ELL392ML20S | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE100ELL392ML20S.pdf | |
| EKMR451VSN121MP30S | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMR451VSN121MP30S.pdf | |
| MALIEYH07BA456H02K | 5600µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 66 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BA456H02K.pdf | |
| 400MXH680MEFCSN35X40 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400MXH680MEFCSN35X40.pdf | |
| ESME800LGC273MCC0M | 27000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ESME800LGC273MCC0M.pdf | |
| MAL209629102E3 | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 189 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL209629102E3.pdf | |
| B43584A2159M | 15000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43584A2159M.pdf | |
| KZE50VB181M8X20LL | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | KZE50VB181M8X20LL.pdf |