| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F47R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 47 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F47R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F47R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 47 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F47R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F47R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F47R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F47R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F47R0V.
| AFK476M50E16T-F | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 680 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK476M50E16T-F.pdf | |
| UHE0J122MPD | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE0J122MPD.pdf | |
| LGG2G471MELA50 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2G471MELA50.pdf | |
| 50MS722MEFC6.3X7 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 50MS722MEFC6.3X7.pdf | |
| 400BXW47MEFC10X40 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW47MEFC10X40.pdf | |
| LNT2H103MSEJ | 10000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2H103MSEJ.pdf | |
| UVR0J682MHD1TO | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J682MHD1TO.pdf | |
| LKG2A222MESCCK | CAPACITOR | LKG2A222MESCCK.pdf | |
| EKMG630ETD470MF11D | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG630ETD470MF11D.pdf | |
| UUQ1HR33MCL1GB | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1HR33MCL1GB.pdf | |
| 400WXA4.7MEFCT810X9 | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400WXA4.7MEFCT810X9.pdf | |
| EKZN160ELL392MK35S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL392MK35S.pdf | |
| MAL214661102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214661102E3.pdf | |
| B43504E2827M2 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2827M2.pdf | |
| E32D350LPN183MA54M | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26.7 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D350LPN183MA54M.pdf |