| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3F6200V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9011 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620 OHM 1% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3F6200V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3F6200V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3F6200V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3F6200V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3F6200V is new and unused, you can buy ERJ-PA3F6200V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3F6200V.
| UUR1H470MCL6GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1H470MCL6GS.pdf | |
| MAL211818101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.91 Ohm 8000 Hrs @ 125°C | MAL211818101E3.pdf | |
| EEE-HAC470WAR | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAC470WAR.pdf | |
| EMZR250ADA221MF80G | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EMZR250ADA221MF80G.pdf | |
| ETXH251VSN182MB60S | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH251VSN182MB60S.pdf | |
| MAL214256101E3 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214256101E3.pdf | |
| UCYW6470MHD | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6470MHD.pdf | |
| ESMH630VSN182MP25T | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN182MP25T.pdf | |
| EMLK6R3ADA470ME61G | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMLK6R3ADA470ME61G.pdf | |
| SH010M160ST | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 198.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH010M160ST.pdf | |
| MAL211669109E3 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211669109E3.pdf | |
| MALREKB05JG347L00K | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 230 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05JG347L00K.pdf | |
| MAL214099611E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214099611E3.pdf | |
| 50YXG1500MEFCGC16X35.5 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG1500MEFCGC16X35.5.pdf | |
| B43501A1227M60 | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1227M60.pdf |