| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J114V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J114V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J114V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J114V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J114V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J114V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J114V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J114V.
| EEE-FC1V100R | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V100R.pdf | |
| UHE1V182MHD6 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1V182MHD6.pdf | |
| LGN2P821MELC25 | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P821MELC25.pdf | |
| 228CKR035M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 228CKR035M.pdf | |
| LNR1K333MSE | 33000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR1K333MSE.pdf | |
| 477LBA400M2EG | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 529.11 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477LBA400M2EG.pdf | |
| MAL209011332E3 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 101 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL209011332E3.pdf | |
| UKL1HR68KDDANATA | 0.68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1HR68KDDANATA.pdf | |
| 35YXG560MEFC10X23 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35YXG560MEFC10X23.pdf | |
| MALREKA00FG333LG0K | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00FG333LG0K.pdf | |
| AEB225M2WJ32T-F | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | AEB225M2WJ32T-F.pdf | |
| 380LX271M315K022 | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX271M315K022.pdf | |
| B43254C1128M | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C1128M.pdf | |
| MALIEYN07CC610B02K | 100000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07CC610B02K.pdf | |
| 53D223F016GS6 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D223F016GS6.pdf |