| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J122V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J122V.
| EEV-EB2G3R3Q | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2G3R3Q.pdf | |
| UPW2E2R2MPD | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW2E2R2MPD.pdf | |
| EEE-FK0J471AP | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK0J471AP.pdf | |
| UVZ1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1C220MDD.pdf | |
| 860021374004 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021374004.pdf | |
| UHE1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1E221MPD1TD.pdf | |
| MALREKE00PB322EL0K | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 844 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | MALREKE00PB322EL0K.pdf | |
| EKYA160ELL102MJ16S | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA160ELL102MJ16S.pdf | |
| MAL215267228E3 | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL215267228E3.pdf | |
| 381LQ562M035H022 | SNAPMOUNTS | 381LQ562M035H022.pdf | |
| 672D477F012DM5D | 470µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can 310 mOhm @ 120Hz | 672D477F012DM5D.pdf | |
| LKG1V822MESBBK | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1V822MESBBK.pdf | |
| B43540B5187M60 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 530 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5187M60.pdf | |
| MAL212047152E3 | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Mounting Ring - 4 Lead 39 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212047152E3.pdf | |
| B43644C9397M062 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 250 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43644C9397M062.pdf |