| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J131V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J131V.
| UCD1H470MCL1GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1H470MCL1GS.pdf | |
| ESMQ250ELL101ME11D | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ250ELL101ME11D.pdf | |
| 100ZLJ470M16X31.5 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ470M16X31.5.pdf | |
| E36D201HPN183MEB7M | 18000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12.4 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN183MEB7M.pdf | |
| UHD0J561MPD | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD0J561MPD.pdf | |
| UBT1H220MPD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H220MPD.pdf | |
| B43504A9686M80 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.29 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9686M80.pdf | |
| 567LBB250M2DD | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296.05 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 567LBB250M2DD.pdf | |
| MAL215736181E3 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.26 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215736181E3.pdf | |
| MAL215957151E3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.2 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215957151E3.pdf | |
| E36D400LPN103TA92M | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN103TA92M.pdf | |
| B43305A5687M80 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5687M80.pdf | |
| EEV-HA1E101P | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1E101P.pdf | |
| EET-UQ2G471EA | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G471EA.pdf | |
| UWX0J220MCR1GB | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX0J220MCR1GB.pdf |