| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J132V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J132V.
| LLS1H822MELB | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1H822MELB.pdf | |
| ESY397M100AN5AA | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 49 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | ESY397M100AN5AA.pdf | |
| ELH476M450AQ1AA | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.46 Ohm @ 20kHz 2000 Hrs @ 85°C | ELH476M450AQ1AA.pdf | |
| 860010674015 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010674015.pdf | |
| 16YXA47MTA5X11 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16YXA47MTA5X11.pdf | |
| MALREKA00AA322C00K | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.45 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA322C00K.pdf | |
| UPW1C101MED1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C101MED1TA.pdf | |
| UCM1V220MCL1GS | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1V220MCL1GS.pdf | |
| MAL204861102E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204861102E3.pdf | |
| MAL214838152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214838152E3.pdf | |
| TVA1209.2 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1209.2.pdf | |
| B43508E2337M87 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2337M87.pdf | |
| LPX681M160C3P3 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX681M160C3P3.pdf | |
| LAK2D821MELB45 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2D821MELB45.pdf | |
| EKMM201VNN152MR50T | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VNN152MR50T.pdf |