| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13865 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J133V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J133V.
| UCD1H470MCL6GS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1H470MCL6GS.pdf | |
| URS1E330MDD1TD | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E330MDD1TD.pdf | |
| LGU2A821MELA | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A821MELA.pdf | |
| UKL1J151MHD1TO | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J151MHD1TO.pdf | |
| UVR1H0R1MDD1TA | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H0R1MDD1TA.pdf | |
| 50RX3033MTA8X11.5 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 50RX3033MTA8X11.5.pdf | |
| 158KXM035M | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 132.6 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 158KXM035M.pdf | |
| EMVY160GDA332MMH0S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY160GDA332MMH0S.pdf | |
| 338LBB063M2CD | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75.36 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 338LBB063M2CD.pdf | |
| 381LQ333M016K032 | SNAPMOUNTS | 381LQ333M016K032.pdf | |
| EKMH800VSN472MR50T | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH800VSN472MR50T.pdf | |
| EKMM800VSN222MN50T | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | EKMM800VSN222MN50T.pdf | |
| 672D477F050FV4D | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 250 mOhm @ 120Hz | 672D477F050FV4D.pdf | |
| B43601A5687M67 | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5687M67.pdf | |
| ECO-S2AP562EA | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 59 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2AP562EA.pdf |