| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 130K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J134V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J134V.
| MAL202115103E3 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 58 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202115103E3.pdf | |
| 860160580037 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860160580037.pdf | |
| UMF1V4R7MDD1TE | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1V4R7MDD1TE.pdf | |
| 16YXG1500MEFCT810X28 | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXG1500MEFCT810X28.pdf | |
| EKY-500ETD471MK20S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETD471MK20S.pdf | |
| MAL204865102E3 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204865102E3.pdf | |
| MAL203855472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203855472E3.pdf | |
| B43821A5336M | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 10 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A5336M.pdf | |
| 420TXW39MEFC12.5X30 | 39µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 420TXW39MEFC12.5X30.pdf | |
| SLPX562M063E5P3 | 5600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX562M063E5P3.pdf | |
| MAL213694685E3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213694685E3.pdf | |
| B43501E187M2 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 740 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E187M2.pdf | |
| B43501B277M67 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B277M67.pdf | |
| CG181T200R2C | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 280 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG181T200R2C.pdf | |
| B43457C5228M3 | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 50 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43457C5228M3.pdf |