| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J184V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 180K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J184V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J184V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 180k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J184V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J184V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J184V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J184V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J184V.
| UPS1C471MPD1TD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1C471MPD1TD.pdf | |
| UCW1E471MNL1GS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1E471MNL1GS.pdf | |
| 865090140002 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | 865090140002.pdf | |
| UCY2D181MHD | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D181MHD.pdf | |
| 350LSG4700MNB64X139 | 4700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | 350LSG4700MNB64X139.pdf | |
| 865080542006 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080542006.pdf | |
| 382LX393M050N082 | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX393M050N082.pdf | |
| LLS1K472MELB | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K472MELB.pdf | |
| 50ZLH820MEFC12.5X35 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLH820MEFC12.5X35.pdf | |
| 380LX562M080A032 | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX562M080A032.pdf | |
| USA1V220MDD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1V220MDD1TP.pdf | |
| UPM2A270MPD1TA | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2A270MPD1TA.pdf | |
| ELXZ160ELL392ML25S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ160ELL392ML25S.pdf | |
| B43231B5127M | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B5127M.pdf | |
| LKS1H152MESZ | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1H152MESZ.pdf |