| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J201V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J201V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J201V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J201V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J201V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J201V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J201V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J201V.
| LGX2W221MELB35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2W221MELB35.pdf | |
| UCA2V6R8MPD1TD | 6.8µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCA2V6R8MPD1TD.pdf | |
| LGW2E331MELA25 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2E331MELA25.pdf | |
| UPJ0J122MPD | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J122MPD.pdf | |
| B43821F2106M | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 18 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821F2106M.pdf | |
| 515D227M035CC6AE3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D227M035CC6AE3.pdf | |
| EMLF250ADA101MHA0G | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMLF250ADA101MHA0G.pdf | |
| 25ZLJ2200M12.5X30 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLJ2200M12.5X30.pdf | |
| SXR152M016ST | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 150 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR152M016ST.pdf | |
| 16ZLJ3300MGC16X20 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 16ZLJ3300MGC16X20.pdf | |
| SH471M050ST | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 340 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH471M050ST.pdf | |
| EEU-FC0J682SB | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC0J682SB.pdf | |
| SK330M400ST | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.04 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK330M400ST.pdf | |
| LAK2D681MELB40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2D681MELB40.pdf | |
| MAL210616154E3 | 150000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 8 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210616154E3.pdf |