| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J2R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J2R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J2R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J2R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J2R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J2R2V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J2R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J2R2V.
| AVE106M16B12T-F | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 33.16 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE106M16B12T-F.pdf | |
| UPM1E470MED1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1E470MED1TD.pdf | |
| UVZ1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E470MDD1TD.pdf | |
| EEE-HD2A3R3P | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD2A3R3P.pdf | |
| 450MXH220MEFCSN25X35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 450MXH220MEFCSN25X35.pdf | |
| LNX2W182MSEG | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2W182MSEG.pdf | |
| EKZN101ELL560MJC5S | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL560MJC5S.pdf | |
| 25ZLG22MEFC5X7 | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25ZLG22MEFC5X7.pdf | |
| UPW1A330MDD1TA | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A330MDD1TA.pdf | |
| 10ZLK1000MTA8X20 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZLK1000MTA8X20.pdf | |
| EMZE160ADA151MF90G | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8000 Hrs @ 105°C | EMZE160ADA151MF90G.pdf | |
| B43821A1227M | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 840 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A1227M.pdf | |
| B41252C7688M | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252C7688M.pdf | |
| LAK2G331MELB50 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G331MELB50.pdf | |
| B43305B2158M60 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2158M60.pdf |