| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J2R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.4 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J2R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J2R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.4 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J2R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J2R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J2R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J2R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J2R4V.
| EEE-HA1E331P | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1E331P.pdf | |
| UKA1A470MDD1TD | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A470MDD1TD.pdf | |
| ESMQ161VSN272MA40S | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161VSN272MA40S.pdf | |
| 35MXG3300MEFCSN22X25 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 35MXG3300MEFCSN22X25.pdf | |
| 450BXW33MEFR12.5X25 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial 10000 Hrs @ 105°C | 450BXW33MEFR12.5X25.pdf | |
| UPX1V4R7MPD1TD | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | UPX1V4R7MPD1TD.pdf | |
| UCX1H102MNS1MS | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 50 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H102MNS1MS.pdf | |
| USA1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1C220MDD.pdf | |
| UHD1A471MPD1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1A471MPD1TD.pdf | |
| MAL204867332E3 | 3300µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL204867332E3.pdf | |
| ESMH6R3VSN273MP35T | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH6R3VSN273MP35T.pdf | |
| MALIEYN07LA515D02K | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 35 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LA515D02K.pdf | |
| B43501E107M62 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.33 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E107M62.pdf | |
| B43505A2337M60 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2337M60.pdf | |
| B43508A5127M82 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.02 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5127M82.pdf |