| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J3R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J3R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J3R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J3R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J3R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J3R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J3R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J3R3V.
| UVZ1E220MDD | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E220MDD.pdf | |
| EKZE500ELL100ME07D | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZE500ELL100ME07D.pdf | |
| EEU-ED2G100 | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2G100.pdf | |
| LGU2D561MELB | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D561MELB.pdf | |
| 25YXM100MEFCTA6.3X11 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXM100MEFCTA6.3X11.pdf | |
| 100YXF10MEFCT16.3X11 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXF10MEFCT16.3X11.pdf | |
| USF1A330MDD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1A330MDD.pdf | |
| EEU-FC1A821B | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A821B.pdf | |
| B43504G2477M7 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504G2477M7.pdf | |
| 672D397H040DS2C | 390µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D397H040DS2C.pdf | |
| EKMQ251VSN561MR25S | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ251VSN561MR25S.pdf | |
| MAL210283333E3 | 33000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210283333E3.pdf | |
| EEV-HP1HR47R | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-HP1HR47R.pdf | |
| B41828A9686M | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A9686M.pdf | |
| UMK316AB7475KL-T | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | UMK316AB7475KL-T.pdf |