| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J3R9V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J3R9V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J3R9V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.9 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J3R9V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J3R9V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J3R9V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J3R9V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J3R9V.
| LGL2W391MELC30 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGL2W391MELC30.pdf | |
| EKMS251VSN182MA50S | 1800µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS251VSN182MA50S.pdf | |
| EEU-HD1C332B | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1C332B.pdf | |
| 50MH74.7MEFC5X7 | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH74.7MEFC5X7.pdf | |
| EKZN160ELL392MK35S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL392MK35S.pdf | |
| B43501A3157M87 | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3157M87.pdf | |
| EKMH500VNN392MR25S | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH500VNN392MR25S.pdf | |
| MAL215776689E3 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.8 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215776689E3.pdf | |
| 672D108F012DS5D | 1000µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can 150 mOhm @ 120Hz | 672D108F012DS5D.pdf | |
| B43305B5477M67 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5477M67.pdf | |
| MAL209564102E3 | 1000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209564102E3.pdf | |
| TVA1525 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1525.pdf | |
| MLP433M010EB1A | 43000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP433M010EB1A.pdf | |
| EET-UQ2G561LA | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G561LA.pdf | |
| GRM1885C1H390FA01D | 39pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H390FA01D.pdf |