| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J433V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J433V.
| EEE-1HSR33SR | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | EEE-1HSR33SR.pdf | |
| 860020274012 | 560µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020274012.pdf | |
| 50SEV330M12.5X13.5 | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 50SEV330M12.5X13.5.pdf | |
| URS1H100MDD1TA | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H100MDD1TA.pdf | |
| UKL1A221KPDANATA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A221KPDANATA.pdf | |
| UUJ2D470MNQ1ZD | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2D470MNQ1ZD.pdf | |
| MAL215916151E3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.4 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215916151E3.pdf | |
| B43504E227M2 | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 610 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E227M2.pdf | |
| B43540C2108M60 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2108M60.pdf | |
| B43601A5397M | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5397M.pdf | |
| HV101373U040EJ0B | ALUM-SCREW TERMINAL | HV101373U040EJ0B.pdf | |
| UVR1H0R1MDA | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H0R1MDA.pdf | |
| C2012CH2W101J060AA | 100pF 450V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH2W101J060AA.pdf | |
| C0805C221KARACTU | 220pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C221KARACTU.pdf | |
| CGA2B3X7R1H683M050BD | 0.068µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B3X7R1H683M050BD.pdf |