| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J434V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J434V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J434V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J434V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J434V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J434V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J434V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J434V.
| 100TXW220MEFC10X40 | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW220MEFC10X40.pdf | |
| 450MXG330MEFCSN35X30 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450MXG330MEFCSN35X30.pdf | |
| 50YXJ22M5X11 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 50YXJ22M5X11.pdf | |
| UPJ1A820MDD | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A820MDD.pdf | |
| ELXZ350ETC221MH15D | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXZ350ETC221MH15D.pdf | |
| MAL203834102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203834102E3.pdf | |
| MAL213651101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213651101E3.pdf | |
| 158KXM025M | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 154.7 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 158KXM025M.pdf | |
| SK332M016ST | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 100 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK332M016ST.pdf | |
| SLP182M100A4P3 | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 147 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP182M100A4P3.pdf | |
| AEB106M2WR44T-F | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB106M2WR44T-F.pdf | |
| B43305B5157M67 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5157M67.pdf | |
| EET-ED2G271EA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 491 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2G271EA.pdf | |
| B43456A4189M7 | 18000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43456A4189M7.pdf | |
| SMH10VN273M25X35T2 | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 31 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH10VN273M25X35T2.pdf |