| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J4R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J4R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J4R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J4R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J4R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J4R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J4R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J4R3V.
| 100TXW150MEFC10X30 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW150MEFC10X30.pdf | |
| UVZ1H471MHD1TO | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H471MHD1TO.pdf | |
| URZ1A222MHD1TO | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1A222MHD1TO.pdf | |
| UKA1A222MHD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A222MHD.pdf | |
| UMW0J220MDD1TE | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J220MDD1TE.pdf | |
| USA0J221MDD1TD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA0J221MDD1TD.pdf | |
| EEU-FC1H561B | 560µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H561B.pdf | |
| UPJ1K121MHD6 | 120µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K121MHD6.pdf | |
| B41888C3338M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 30 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C3338M.pdf | |
| MAL210127223E3 | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210127223E3.pdf | |
| MAL210412682E3 | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210412682E3.pdf | |
| E37X421CPN562MFA5M | 5600µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X421CPN562MFA5M.pdf | |
| MVK50VC1R0MD55TP | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 198.9 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVK50VC1R0MD55TP.pdf | |
| GCM31A7U2E472JX01D | 4700pF 250V Ceramic Capacitor U2J 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GCM31A7U2E472JX01D.pdf | |
| CGA4J2X7R1H334M125AA | 0.33µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J2X7R1H334M125AA.pdf |