| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J624V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J624V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J624V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J624V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J624V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J624V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J624V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J624V.
| 10TKV680M8X10.5 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 10TKV680M8X10.5.pdf | |
| 10ZLG220MEFCTA6.3X11 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 10ZLG220MEFCTA6.3X11.pdf | |
| MALREKE00AA122HL0K | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 60.29 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA122HL0K.pdf | |
| 50ZL120MEFCT78X16 | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 50ZL120MEFCT78X16.pdf | |
| 10SEV330M8X10.5 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 10SEV330M8X10.5.pdf | |
| 100TXW56MEFC6.3X40 | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 100TXW56MEFC6.3X40.pdf | |
| SLP221M220A1P3 | 220µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 905 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP221M220A1P3.pdf | |
| EKXJ351ELL680MU25S | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL680MU25S.pdf | |
| MALSECA00AH322JARK | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 720 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00AH322JARK.pdf | |
| 220MXC470MEFCSN25X30 | 470µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 220MXC470MEFCSN25X30.pdf | |
| B43601F2397M80 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2397M80.pdf | |
| B43601E2228M80 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2228M80.pdf | |
| B43511C4108M80 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C4108M80.pdf | |
| UPW1C472MHH | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C472MHH.pdf | |
| EET-UQ2W331DF | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W331DF.pdf |