| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13947 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J823V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J823V.
| EEU-FM0J122 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM0J122.pdf | |
| UPA1E271MPD1TD | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1E271MPD1TD.pdf | |
| UBX1A472MHL | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 150°C | UBX1A472MHL.pdf | |
| UPM2D470MHD1TN | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2D470MHD1TN.pdf | |
| ECO-S1KA122CA | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA122CA.pdf | |
| 4THB330ML | FIXED ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPA | 4THB330ML.pdf | |
| AVS227M25G24B-F | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS227M25G24B-F.pdf | |
| TVA1105 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1105.pdf | |
| EKMW451VSN221MP40S | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW451VSN221MP40S.pdf | |
| MAL209619391E3 | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 475 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | MAL209619391E3.pdf | |
| E36D400LPN823TDB7M | 82000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN823TDB7M.pdf | |
| 381EL221M350K022 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 740 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL221M350K022.pdf | |
| CL31B475KAHVPNE | 4.7µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31B475KAHVPNE.pdf | |
| QMK432B7474KM-T | 0.47µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | QMK432B7474KM-T.pdf | |
| RCER71H225K2K1H03B | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) | RCER71H225K2K1H03B.pdf |