| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J910V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J910V.
| EEE-FK1V471AQ | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1V471AQ.pdf | |
| 63ZLJ390M12.5X20 | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ390M12.5X20.pdf | |
| USR1A101MDD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1A101MDD.pdf | |
| 861111485028 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111485028.pdf | |
| MALSECL00AD233FARK | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 440 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AD233FARK.pdf | |
| UHE1A122MPD1TD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE1A122MPD1TD.pdf | |
| B43540A9127M60 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9127M60.pdf | |
| LAKW6121MELA35 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAKW6121MELA35.pdf | |
| CGS232T450W4C | 2300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 52 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS232T450W4C.pdf | |
| EET-HC2E102DA | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E102DA.pdf | |
| 251R14S120GV4T | 12pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) | 251R14S120GV4T.pdf | |
| CGA3E1X7R1C474K080AC | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E1X7R1C474K080AC.pdf | |
| DEA1X3F330JC3B | 33pF 3150V (3.15kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.236" Dia (6.00mm) | DEA1X3F330JC3B.pdf | |
| K562K10X7RH5TL2 | 5600pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K562K10X7RH5TL2.pdf | |
| D392K29Y5PH6UJ5R | 3900pF 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | D392K29Y5PH6UJ5R.pdf |