| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J911V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910 OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J911V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J911V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J911V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J911V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J911V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J911V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J911V.
| UPW1C101MED1TD | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C101MED1TD.pdf | |
| ECA-1VM100 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1VM100.pdf | |
| URZ1A221MDD1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1A221MDD1TD.pdf | |
| ECA-2CHG220 | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2CHG220.pdf | |
| UPW1V152MHD1TN | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V152MHD1TN.pdf | |
| UKL1H010KDDANA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H010KDDANA.pdf | |
| 35MS733MEFCT56.3X7 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS733MEFCT56.3X7.pdf | |
| UHD1E221MPD1TD | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UHD1E221MPD1TD.pdf | |
| 25YXH1200MEFCGC18X16 | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXH1200MEFCGC18X16.pdf | |
| UUJ2A101MNQ1ZD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2A101MNQ1ZD.pdf | |
| 380LX121M450H032 | SNAPMOUNTS | 380LX121M450H032.pdf | |
| 180KXF330MEFCSN25X20 | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180KXF330MEFCSN25X20.pdf | |
| ELXM161VSN561MQ30S | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM161VSN561MQ30S.pdf | |
| ESMM350VNN273MA45T | 27000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ESMM350VNN273MA45T.pdf | |
| MAL211917222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 130 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211917222E3.pdf |