| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3J914V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13940 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3J914V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3J914V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-PA2 and PA3 Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 910k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3J914V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3J914V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3J914V is new and unused, you can buy ERJ-PA3J914V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3J914V.
| EEU-FR1E151B | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E151B.pdf | |
| EEE-TG1H100P | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.6 Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1H100P.pdf | |
| UVR1H332MRD6 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H332MRD6.pdf | |
| URS1C330MDD1TD | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C330MDD1TD.pdf | |
| LGU2E561MELA | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2E561MELA.pdf | |
| UPS1E681MPD1TD | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1E681MPD1TD.pdf | |
| MAL213819689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213819689E3.pdf | |
| B43858C4335M | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C4335M.pdf | |
| UPJ0J152MHD6 | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J152MHD6.pdf | |
| MALREKB00FE233N00K | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 6.03 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE233N00K.pdf | |
| B43252C9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252C9157M.pdf | |
| B43508B9337M2 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9337M2.pdf | |
| B43455B4129M | 12000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455B4129M.pdf | |
| UPW1E392MHH6 | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1E392MHH6.pdf | |
| URU2W6R8MHD | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2W6R8MHD.pdf |