| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6QFR33V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24523 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.33 OHM 1% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6QFR33V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6QFR33V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.33 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6QFR33V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6QFR33V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6QFR33V is new and unused, you can buy ERJ-S6QFR33V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6QFR33V.
| EMVA250ADA331MHA0G | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA250ADA331MHA0G.pdf | |
| EEU-FC2A470 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A470.pdf | |
| ETXH251VSN102MA45S | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH251VSN102MA45S.pdf | |
| LNT1V154MSE | 150000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1V154MSE.pdf | |
| SK100M250ST | 10µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SK100M250ST.pdf | |
| EKMG101ETS331ML25S | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG101ETS331ML25S.pdf | |
| MAL211890012E3 | 15µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.76 Ohm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211890012E3.pdf | |
| MALIEYH07LB527B02K | 27000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 32 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LB527B02K.pdf | |
| EKMQ421VSN221MA25S | 220µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ421VSN221MA25S.pdf | |
| B43601C2827M87 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C2827M87.pdf | |
| B43508A5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5157M87.pdf | |
| B43511E4108M80 | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511E4108M80.pdf | |
| MLP143M020EA1D | 14000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 56 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP143M020EA1D.pdf | |
| C0603C0G1E6R8D030BA | 6.8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603C0G1E6R8D030BA.pdf | |
| C0603C332J1GAC7867 | 3300pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C332J1GAC7867.pdf |