| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6QFR39V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.39 OHM 1% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6QFR39V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6QFR39V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.39 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6QFR39V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6QFR39V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6QFR39V is new and unused, you can buy ERJ-S6QFR39V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6QFR39V.
| LAR2W151MELA30 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2W151MELA30.pdf | |
| UPS1H3R3MDD1TA | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H3R3MDD1TA.pdf | |
| MALREKA00AA122LM0K | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA122LM0K.pdf | |
| UKL2A470KPD1TD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A470KPD1TD.pdf | |
| EGXE251ELL330MK25S | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE251ELL330MK25S.pdf | |
| UEP1J470MPD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1J470MPD.pdf | |
| B41505A6338M7 | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 56 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A6338M7.pdf | |
| B43821A2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | B43821A2337M.pdf | |
| LP153M016E5P3 | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 105°C | LP153M016E5P3.pdf | |
| 450HXG220MEFCSN30X35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 450HXG220MEFCSN30X35.pdf | |
| B43504E187M | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E187M.pdf | |
| LKG1H682MESBBK | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1H682MESBBK.pdf | |
| B43254A2158M | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A2158M.pdf | |
| MAL215876103E3 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 64 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215876103E3.pdf | |
| B41456B5220M3 | 220000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B5220M3.pdf |