| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6QFR68V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.68 OHM 1% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6QFR68V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6QFR68V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.68 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6QFR68V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6QFR68V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6QFR68V is new and unused, you can buy ERJ-S6QFR68V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6QFR68V.
| EEU-FR1C680B | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C680B.pdf | |
| LGN2E122MELC40 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2E122MELC40.pdf | |
| UMW1H010MDD1TP | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H010MDD1TP.pdf | |
| 860021380017 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860021380017.pdf | |
| 865060453007 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060453007.pdf | |
| UUP1H4R7MCL1GS | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUP1H4R7MCL1GS.pdf | |
| UAS2G470MHD6 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2G470MHD6.pdf | |
| 100YXF3.3MEFC5X11 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXF3.3MEFC5X11.pdf | |
| UUQ1C220MCL1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1C220MCL1GB.pdf | |
| ESMG101ELL221MK25S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ELL221MK25S.pdf | |
| B43693A1336Q7 | 33µF 160V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.7 Ohm @ 100Hz | B43693A1336Q7.pdf | |
| MAL214038471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214038471E3.pdf | |
| ELXM221VSN391MQ30S | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM221VSN391MQ30S.pdf | |
| E36D800LPC393MDA5M | 39000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7.4 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D800LPC393MDA5M.pdf | |
| B43564B5228M | 2200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 65 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | B43564B5228M.pdf |