| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6SFR10V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 23309 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.1 OHM 1% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6SFR10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6SFR10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6SFR10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6SFR10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6SFR10V is new and unused, you can buy ERJ-S6SFR10V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6SFR10V.
| EEA-GA1H100H | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H100H.pdf | |
| 10YXF1000MEFC10X16 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 10YXF1000MEFC10X16.pdf | |
| LGN2D561MELY40 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D561MELY40.pdf | |
| 50PX2200MEFC16X31.5 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50PX2200MEFC16X31.5.pdf | |
| 400MXG68MEFCSN20X25 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG68MEFCSN20X25.pdf | |
| AVS226M50E16B-F | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M50E16B-F.pdf | |
| SLP151M450C5P3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.212 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP151M450C5P3.pdf | |
| MAL209665821E3 | 820µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 126 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209665821E3.pdf | |
| E36D100LPN104UDA5N | 100000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D100LPN104UDA5N.pdf | |
| 101C303M040EB1B | ALUM-SCREW TERMINAL | 101C303M040EB1B.pdf | |
| CGA1A2C0G1H070D030BA | 7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CGA1A2C0G1H070D030BA.pdf | |
| CL10B104KA8NFNC | 0.10µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B104KA8NFNC.pdf | |
| C1608CH2E681J080AA | 680pF 250V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH2E681J080AA.pdf | |
| CS65-B2GA101KANKA | 100pF 300VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | CS65-B2GA101KANKA.pdf | |
| A820J15C0GL5UAA | 82pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) | A820J15C0GL5UAA.pdf |