| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6SFR12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.12 OHM 1% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6SFR12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6SFR12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.12 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6SFR12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6SFR12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6SFR12V is new and unused, you can buy ERJ-S6SFR12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6SFR12V.
| EEV-TG1H331Q | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 230 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1H331Q.pdf | |
| EEU-FR1V152L | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V152L.pdf | |
| B41456B7689M | 68000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B7689M.pdf | |
| LGU1V472MELZ | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1V472MELZ.pdf | |
| 6.3TKV1800M10X10.5 | 1800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | 6.3TKV1800M10X10.5.pdf | |
| UKL1H220MEDANA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKL1H220MEDANA.pdf | |
| 10ZLG1500MEFC10X23 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZLG1500MEFC10X23.pdf | |
| EEU-ED2V470B | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2V470B.pdf | |
| 672D227F040EK5D | 220µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 480 mOhm @ 120Hz | 672D227F040EK5D.pdf | |
| B43504H2108M2 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504H2108M2.pdf | |
| 36DX582G075BF2B | 5800µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX582G075BF2B.pdf | |
| MAL211070602E3 | 6000µF 300V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25.3 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL211070602E3.pdf | |
| GRM1555C2A470JA01D | 47pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C2A470JA01D.pdf | |
| 600F241JT250XT | 240pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 600F241JT250XT.pdf | |
| GRM0225C1E5R2BA03L | 5.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E5R2BA03L.pdf |