| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6SJR10V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.1 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6SJR10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6SJR10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.1 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6SJR10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6SJR10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6SJR10V is new and unused, you can buy ERJ-S6SJR10V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6SJR10V.
| UCY2V221MHD | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2V221MHD.pdf | |
| ESMR421VSN561MR45S | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN561MR45S.pdf | |
| UCL1C470MCL6GS | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1C470MCL6GS.pdf | |
| UVR2D100MPD1TD | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2D100MPD1TD.pdf | |
| 50ZLJ820M12.5X30 | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50ZLJ820M12.5X30.pdf | |
| 336CKS400M | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.048 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336CKS400M.pdf | |
| EEV-FK1K330P | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1K330P.pdf | |
| UFW1H470MED | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1H470MED.pdf | |
| UFW1E101MED | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1E101MED.pdf | |
| MAL203874331E3 | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203874331E3.pdf | |
| MALREKE00DE333HG0K | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 402 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKE00DE333HG0K.pdf | |
| MALREKA05FE268M00K | 68µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.93 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05FE268M00K.pdf | |
| 157CKE200MKJD | ELECTROLYTIC | 157CKE200MKJD.pdf | |
| B43501A3157M67 | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A3157M67.pdf | |
| TVAN1302.5 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVAN1302.5.pdf |