| Manufacturer Part Number: | ERJ-S6SJR15V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 24010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.15 OHM 5% 1/4W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S6SJR15V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S6SJR15V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ-S6/U Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±150ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.026" (0.65mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S6SJR15V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S6SJR15V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S6SJR15V is new and unused, you can buy ERJ-S6SJR15V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S6SJR15V.
| EEA-GA1V6R8H | 6.8µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1V6R8H.pdf | |
| ESMQ201VSN122MQ40S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ201VSN122MQ40S.pdf | |
| MALREKA05BA347C00K | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 680 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05BA347C00K.pdf | |
| UHM0J821MPD | 820µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHM0J821MPD.pdf | |
| B41866C7687M000 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 110 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C7687M000.pdf | |
| UHD1H471MHD1TO | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHD1H471MHD1TO.pdf | |
| UUJ2W3R3MNQ1ZD | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2W3R3MNQ1ZD.pdf | |
| MAL212856688E3 | 6.8µF 25V Aluminum Capacitors Radial 30 Ohm @ 100Hz | MAL212856688E3.pdf | |
| B43255A2567M | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A2567M.pdf | |
| MALREKA05KL310X00K | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.65 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05KL310X00K.pdf | |
| B43508E2567M7 | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2567M7.pdf | |
| B43508A5157M87 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5157M87.pdf | |
| SLP102M180H3P3 | 1000µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP102M180H3P3.pdf | |
| ELXM221VSN102MA40S | 1000µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM221VSN102MA40S.pdf | |
| B43305F2158M67 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2158M67.pdf |